Beiratkozás a 2024/2025-ös nevelési évre

Tájékoztatom a Tisztelt Szülőket, hogy a 2024 /2025 -ös nevelési évre az óvodás korú gyermekek jelentkezése a

Szigligeti Napközi Otthonos Óvodában

2024. április 18.-án 8:00 – 16:00 óra

2024. április 19. –én 08:00 – 16:00 óra

közötti időben történik.

Az óvoda felvételi körzete Szigliget, Hegymagas község közigazgatási területe.

Ezeken a napokon kell beíratni azokat a gyermekeket, akik 2024. augusztus 31-ig betöltik legalább a 3. életévüket, és óvodai jogviszonnyal még nem rendelkeznek.

Kérem a Tisztelt Szülőket, hogy a 2024 szeptembere utáni felvételi igényeket (azokra a gyermekekre vonatkozik, akik 2024. augusztus 31-e után töltik be a 3. életévüket) is a fenti időpontban szíveskedjenek jelezni az óvodában.

Az óvodai nevelési év 2023. szeptember 1-jén kezdődik, és 2024. augusztus 31-ig tart. A nyári zárva tartás ideje: 2024. július 8. napjától 2024. augusztus 2. napjáig terjed. Az újonnan jelentkező gyermekek fogadása az óvodai nevelési évben folyamatosan történik a harmadik életév betöltését követően.

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

•   Óvodai jelentkezési lap
  •   A gyermek nevére kiállított személyi azonosító és lakcímet igazoló lakcímkártya
  •   Gyermek születési anyakönyvi kivonata
  •   Szülő/gondviselő személyi azonosító és lakcímet igazoló lakcímkártya
  •   Gyermek Taj kártyája
  •   A gyermek esetleges betegségeit igazoló dokumentum
  •   Gyermekvédelmi kedvezményről szóló határozat (ha rendelkeznek vele)

Az óvodai felvétel tárgyában hozott döntés közlésének határnapja legkésőbb a beiratkozásra kiírt utolsó határnapot követő huszonegyedik munkanap. Az óvodavezető írásbeli döntése ellen a szülői felügyeleti jogot gyakorló szülő a közléstől számított tizenöt napon belül illetékmentes fellebbezési kérelmet nyújthat be az önkormányzat jegyzőjéhez címezve, – az óvoda vezetőjénél. A kérelemmel kapcsolatban az óvoda fenntartója jár el és hoz másodfokú döntést.

Szamosyné Gellén Mária